
Model EZ100 from Bombax Miner mining ethash algorithm with a maximum hashrate of 3.8 GH/s for a power consumption of 760W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 2.29 | $ 69.82 | $ 837.89 |
| Electricity | $ 0.73 | $ 22.21 | $ 266.49 |
| Profit | $ 1.56 | $ 47.62 | $ 571.41 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| EtHash | 3.8 GH/s±10% | 760W±10% | 200.00j/GH | $ 1.56 |
| Manufacturer | Bombax Miner |
| Model | EZ100 |
| Also known as | Bombax Miner EZ100-C (3800MH/s) |
| Release | May 2024 |
| Size | 440 x 133 x 427mm |
| Weight | 12700g |
| Noise level | 50db |
| Power | 760W |
| Voltage | 110 - 240V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 10 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |