
نموذج INIBOX من Pinecone التعدين versahash الخوارزمية مع معدل تجزئة أقصى يبلغ 850 MH/s لاستهلاك الطاقة 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| يوميًا | شهريا | سنوي | |
|---|---|---|---|
| دخل | $ 1.51 | $ 46.05 | $ 552.64 |
| كهرباء | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| ربح | $ 1.03 | $ 31.44 | $ 377.32 |
| الخوارزمية | معدل التجزئة | استهلاك | كفاءة | الربحية |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500في±10% | 588.24j/GH | $ 1.03 |
| الشركة المصنعة | Pinecone |
| نموذج | INIBOX |
| ويعرف أيضًا باسم | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| يطلق | Jul 2025 |
| مقاس | 195 x 165 x 125mm |
| وزن | 3050ج |
| مستوى الضوضاء | 60ديسيبل |
| قوة | 500في |
| الجهد االكهربى | 220V |
| الواجهة | Ethernet |
| درجة حرارة | 5 - 40 °C |
| رطوبة | 5 - 65 % |
بائع | الدولة | توصيل | عائد الاستثمار | اختياري | سعر |
|---|---|---|---|---|---|
أوروبا | في المخزن | ابدأ | |||
المملكة المتحدة | في المخزن | ابدأ | |||
الولايات المتحدة | في المخزن | ابدأ | |||
إسبانيا | في المخزن | ابدأ |