
Model INIBOX Z Pinecone Těžba versahash Algoritmus s maximální rychlostí 850 MH/s pro spotřebu energie 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Denně | Měsíční | Roční | |
|---|---|---|---|
| Příjmy | $ 22.55 | $ 686.27 | $ 8 235.26 |
| Elektřina | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| Zisk | $ 22.07 | $ 671.66 | $ 8 059.94 |
| Algoritmus | Hashrate | Spotřeba | Účinnost | Ziskovost |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500W±10% | 588.24j/GH | $ 22.07 |
| Výrobce | Pinecone |
| Model | INIBOX |
| Známý také jako | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Vydání | Jul 2025 |
| Velikost | 195 x 165 x 125mm |
| Hmotnost | 3050g |
| Hladina hluku | 60dB |
| Power | 500W |
| napětí | 220V |
| Rozhraní | Ethernet |
| teplota | 5 - 40 °C |
| Vlhkost | 5 - 65 % |
Prodejce | Země | Dodávka | ROI | Opt. | Cena |
|---|---|---|---|---|---|
Evropa | Skladem | nikdy | |||
Španělsko | Skladem | 137 dny | |||
Spojené království | Skladem | 130 dny | |||
Spojené státy americké | Skladem | 118 dny |