
Model INIBOX Z Pinecone Těžba versahash Algoritmus s maximální rychlostí 2.4 GH/s pro spotřebu energie 1280W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Denně | Měsíční | Roční | |
|---|---|---|---|
| Příjmy | $ 59.61 | $ 1 814.25 | $ 21 771.03 |
| Elektřina | $ 1.23 | $ 37.40 | $ 448.82 |
| Zisk | $ 58.38 | $ 1 776.85 | $ 21 322.21 |
| Algoritmus | Hashrate | Spotřeba | Účinnost | Ziskovost |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 2.4 GH/s±10% | 1280W±10% | 533.33j/GH | $ 58.38 |
| Výrobce | Pinecone |
| Model | INIBOX |
| Známý také jako | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Vydání | Mar 2026 |
| Velikost | 270 x 184 x 291mm |
| Hmotnost | 10700g |
| Hladina hluku | 70dB |
| Power | 1280W |
| napětí | 220V |
| Rozhraní | Ethernet |
| teplota | 5 - 40 °C |
| Vlhkost | 10 - 90 % |
Prodejce | Země | Dodávka | ROI | Opt. | Cena |
|---|---|---|---|---|---|
Spojené království | Skladem | 142 dny | |||
Spojené státy americké | Skladem | 129 dny | |||
Španělsko | In stock | 129 dny |