
Modèle INIBOX De Pinecone l'exploitation minière versahash Algorithme avec un hashrate maximum de 850 MH/s pour une consommation électrique de 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| quotidien | mensuel | Annuel | |
|---|---|---|---|
| Revenu | $ 1.35 | $ 41.15 | $ 493.84 |
| L'électricité | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| Profit | $ 0.87 | $ 26.54 | $ 318.52 |
| Algorithme | Hashrate | Consommation | Efficacité | Rentabilité |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500W±10% | 588.24j/GH | $ 0.87 |
| Fabricant | Pinecone |
| Modèle | INIBOX |
| Également connu sous le nom de | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Libération | Jul 2025 |
| Taille | 195 x 165 x 125mm |
| Poids | 3050G |
| Niveau sonore | 60dB |
| Puissance | 500W |
| Tension | 220V |
| INTERFACE | Ethernet |
| Température | 5 - 40 °C |
| Humidité | 5 - 65 % |
Vendeur | Pays | Livraison | ROI | Opt. | Prix |
|---|---|---|---|---|---|
L'Europe | en stock | Jamais | |||
Royaume-Uni | en stock | Jamais | |||
États-Unis | en stock | Jamais | |||
Espagne | en stock | Jamais |