
Modèle INIBOX De Pinecone l'exploitation minière versahash Algorithme avec un hashrate maximum de 2.4 GH/s pour une consommation électrique de 1280W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| quotidien | mensuel | Annuel | |
|---|---|---|---|
| Revenu | $ 4.04 | $ 123.11 | $ 1 477.29 |
| L'électricité | $ 1.23 | $ 37.40 | $ 448.82 |
| Profit | $ 2.82 | $ 85.71 | $ 1 028.47 |
| Algorithme | Hashrate | Consommation | Efficacité | Rentabilité |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 2.4 GH/s±10% | 1280W±10% | 533.33j/GH | $ 2.82 |
| Fabricant | Pinecone |
| Modèle | INIBOX |
| Également connu sous le nom de | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Libération | Mar 2026 |
| Taille | 270 x 184 x 291mm |
| Poids | 10700G |
| Niveau sonore | 70dB |
| Puissance | 1280W |
| Tension | 220V |
| INTERFACE | Ethernet |
| Température | 5 - 40 °C |
| Humidité | 10 - 90 % |
Vendeur | Pays | Livraison | ROI | Opt. | Prix |
|---|---|---|---|---|---|
L'Europe | en stock | Jamais | |||
Royaume-Uni | en stock | Jamais | |||
États-Unis | en stock | Jamais | |||
Espagne | en stock | Jamais |