
モデル INIBOX より Pinecone 採掘 versahash アルゴリズム 最大ハッシュレートは 2.4 GH/s の消費電力に対して 1280W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| 毎日 | 毎月 | 年間 | |
|---|---|---|---|
| 収入 | $ 4.04 | $ 123.11 | $ 1 477.29 |
| 電気 | $ 1.23 | $ 37.40 | $ 448.82 |
| 利益 | $ 2.82 | $ 85.71 | $ 1 028.47 |
| アルゴリズム | ハッシュレート | 消費量 | 効率性 | 収益性 |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 2.4 GH/s±10% | 1280W±10% | 533.33j/GH | $ 2.82 |
| メーカー | Pinecone |
| モデル | INIBOX |
| 別名 | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| リリース | Mar 2026 |
| サイズ | 270 x 184 x 291mm |
| 重量 | 10700g |
| 騒音レベル | 70dB |
| パワー | 1280W |
| 電圧 | 220V |
| インターフェース | Ethernet |
| 温度 | 5 - 40 °C |
| 湿気 | 10 - 90 % |
ベンダー | 国名 | 配送 | ROI | 最適だ。 | 価格 |
|---|---|---|---|---|---|
ヨーロッパ | 在庫あり | 決して | |||
イギリス | 在庫あり | 決して | |||
米国 | 在庫あり | 決して | |||
スペイン | 在庫あり | 決して |