
Модель INIBOX С сайта Pinecone добыча versahash Алгоритм с максимальным хэшрейтом 2.4 GH/s при потребляемой мощности 1280W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Ежедневно | Ежемесячно | Ежегодно | |
|---|---|---|---|
| Доход | $ 4.58 | $ 139.40 | $ 1 672.81 |
| Электричество | $ 1.23 | $ 37.40 | $ 448.82 |
| Прибыль | $ 3.35 | $ 102.00 | $ 1 223.99 |
| Алгоритм | Хэшрейт | Потребление | Эффективность | Рентабельность |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 2.4 GH/s±10% | 1280W±10% | 533.33j/GH | $ 3.35 |
| Производитель | Pinecone |
| Модель | INIBOX |
| Также известен как | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Выпуск | Mar 2026 |
| Размер | 270 x 184 x 291mm |
| вес | 10700g |
| Уровень шума | 70дБ |
| Мощность | 1280W |
| напряжение | 220V |
| Интерфейс | Ethernet |
| Температура | 5 - 40 °C |
| влажность | 10 - 90 % |
Поставщик | Страна | Доставка | ROI | Опт. | Цена |
|---|---|---|---|---|---|
Европа | В наличии | никогда | |||
Великобритания | В наличии | никогда | |||
Испания | В наличии | никогда | |||
Соединенные Штаты | В наличии | никогда |