
Модел INIBOX Од Pinecone рударство versahash алгоритам са максималним хешрејтом од 850 MH/s за потрошњу енергије од 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Даили | Месечно | Годишње | |
|---|---|---|---|
| Приходи | $ 1.38 | $ 41.98 | $ 503.72 |
| Електрична енергија | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| Профит | $ 0.90 | $ 27.37 | $ 328.40 |
| алгоритам | Хасхрате | Потрошња | Ефикасност | Профитабилност |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500ИН±10% | 588.24j/GH | $ 0.90 |
| Произвођач | Pinecone |
| Модел | INIBOX |
| Такође познат као | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Релеасе | Jul 2025 |
| Величина | 195 x 165 x 125mm |
| Тежина | 3050Г |
| Ниво буке | 60ДБ |
| Снага | 500ИН |
| Волтаге | 220V |
| Приступ | Ethernet |
| Температура | 5 - 40 °C |
| Влажност | 5 - 65 % |
Вендор | Држава | Испорука | РОИ | Опт. | Цена |
|---|---|---|---|---|---|
Европа | На лагеру | Никада | |||
Велика Британија | На лагеру | Никада | |||
Америка | На лагеру | Никада | |||
Спаин | На лагеру | Никада |