
Modell INIBOX Från Pinecone gruvdrift versahash Algoritm med en maximal hashhastighet på 2.4 GH/s för en strömförbrukning på 1280W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 4.27 | $ 130.03 | $ 1 560.33 |
| Elektricitet | $ 1.23 | $ 37.40 | $ 448.82 |
| Vinst | $ 3.04 | $ 92.63 | $ 1 111.51 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 2.4 GH/s±10% | 1280W±10% | 533.33j/GH | $ 3.04 |
| Tillverkare | Pinecone |
| Modell | INIBOX |
| Även känd som | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Release | Mar 2026 |
| Storlek | 270 x 184 x 291mm |
| Vikt | 10700g |
| Bullernivå | 70db |
| Kraft | 1280W |
| Spänning | 220V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 90 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | I lager | Aldrig | |||
Förenade kungariket | I lager | Aldrig | |||
Förenta staterna | I lager | Aldrig | |||
Spanien | I lager | Aldrig |