
Model INIBOX Kimden Pinecone madencilik versahash Algoritma maksimum hashrate ile 2.4 GH/s güç tüketimi için 1280W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Günlük | Aylık | Yıllık | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $ 3.82 | $ 116.12 | $ 1 393.47 |
| Elektrik | $ 1.23 | $ 37.40 | $ 448.82 |
| Kâr | $ 2.59 | $ 78.72 | $ 944.65 |
| Algoritma | Hashrate | Tüketim | Verimlilik | Kârlılık |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 2.4 GH/s±10% | 1280w±10% | 533.33j/GH | $ 2.59 |
| Üretici firma | Pinecone |
| Model | INIBOX |
| Olarak da bilinir | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Serbest Bırak | Mar 2026 |
| Boyut | 270 x 184 x 291mm |
| Ağırlık | 10700g |
| Gürültü seviyesi | 70dB |
| Güç | 1280w |
| Gerilim | 220V |
| Arayüz | Ethernet |
| sıcaklık | 5 - 40 °C |
| Nem | 10 - 90 % |
Satıcı | Ülke | Teslimat | ROI | Opt. | Fiyat |
|---|---|---|---|---|---|
Avrupa | Stokta var | Asla | |||
Birleşik Krallık | Stokta var | Asla | |||
Birleşik Devletler | Stokta var | Asla | |||
İspanya | Stokta var | Asla |