
Model S21 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 270 TH/s for et strømforbrug på 3645W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 10.52 | $ 320.11 | $ 3 841.28 |
| Elektricitet | $ 3.50 | $ 106.51 | $ 1 278.08 |
| Overskud | $ 7.02 | $ 213.60 | $ 2 563.20 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 270 TH/s±10% | 3645W±10% | 13.50j/TH | $ 7.02 |
| Producent | Bitmain |
| Model | S21 |
| Udgivelse | Sep 2024 |
| Størrelse | 400 x 195 x 290mm |
| Støjniveau | 75db |
| Køling | Air |
| Ventilator(er) | 4 |
| Kraft | 3645W |
| Grænseflade | Ethernet 10/100M |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Kina | På lager | 603 Dage | |||
Kina | På lager | 537 Dage | |||
Spanien | In stock | 356 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 330 Dage | |||
Kina | På lager | 314 Dage | |||
Kina | På lager | 308 Dage | |||
USA | På lager | 300 Dage | |||
Kina | På lager | 295 Dage |