
Modell INIBOX von Pinecone Bergbau versahash Algorithmus mit einer maximalen Hash-Rate von 850 MH/s bei einer Leistungsaufnahme von 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| täglich | monatlich | Jährlich | |
|---|---|---|---|
| Einkommen | $ 1.35 | $ 41.05 | $ 492.60 |
| Elektrizität | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| Gewinn | $ 0.87 | $ 26.44 | $ 317.28 |
| Algorithmus | Hashrate | Verbrauch | Wirkungsgrad | Rentabilität |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500W±10% | 588.24j/GH | $ 0.87 |
| Hersteller | Pinecone |
| Modell | INIBOX |
| Auch bekannt als | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Freigabe | Jul 2025 |
| Größe | 195 x 165 x 125mm |
| Gewicht | 3050g |
| Geräuschpegel | 60dB |
| Strom | 500W |
| Spannung | 220V |
| Schnittstelle | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Feuchtigkeit | 5 - 65 % |
Anbieter | Land | Lieferung | ROI | Opt. | Preis |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | vorrätig | niemals | |||
Vereinigtes Königreich | vorrätig | niemals | |||
Vereinigte Staaten | vorrätig | niemals | |||
Spanien | vorrätig | niemals |