
Modello INIBOX Da Pinecone estrazione mineraria versahash Algoritmo con un hashrate massimo di 850 MH/s per un consumo di energia di 500W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Giornaliero | mensile | Annuale | |
|---|---|---|---|
| Reddito | $ 1.38 | $ 41.98 | $ 503.72 |
| Elettricità | $ 0.48 | $ 14.61 | $ 175.32 |
| profitto | $ 0.90 | $ 27.37 | $ 328.40 |
| Algoritmo | Hashrate | Consumo | Efficienza | Redditività |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 850 MH/s±10% | 500W±10% | 588.24j/GH | $ 0.90 |
| Produttore | Pinecone |
| Modello | INIBOX |
| Conosciuto anche come | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Rilascio | Jul 2025 |
| Dimensione | 195 x 165 x 125mm |
| Peso | 3050g |
| Livello di rumore | 60dB |
| Potenza | 500W |
| Tensione | 220V |
| Interfaccia | Ethernet |
| Temperatura | 5 - 40 °C |
| umidità | 5 - 65 % |
Venditore | Paese | Consegna | ROI | Opt. | Prezzo |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | in stock | Mai | |||
Regno Unito | in stock | Mai | |||
Stati Uniti | in stock | Mai | |||
Spagna | in stock | Mai |