
Modello INIBOX Da Pinecone estrazione mineraria versahash Algoritmo con un hashrate massimo di 2.4 GH/s per un consumo di energia di 1280W.
Attention: Note on Revenue Accuracy: Calculated figures are based on theoretical network data. However, the InitVerse (INI) network currently exhibits a lack of transparency regarding its difficulty adjustments and block rewards. Due to these internal chain inconsistencies, actual mining earnings may differ by up to 30% from estimates. We strongly recommend users to DYOR and account for these network-side risks
| Giornaliero | mensile | Annuale | |
|---|---|---|---|
| Reddito | $ 3.89 | $ 118.51 | $ 1 422.12 |
| Elettricità | $ 1.23 | $ 37.40 | $ 448.82 |
| profitto | $ 2.66 | $ 81.11 | $ 973.30 |
| Algoritmo | Hashrate | Consumo | Efficienza | Redditività |
|---|---|---|---|---|
| VersaHash | 2.4 GH/s±10% | 1280W±10% | 533.33j/GH | $ 2.66 |
| Produttore | Pinecone |
| Modello | INIBOX |
| Conosciuto anche come | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Rilascio | Mar 2026 |
| Dimensione | 270 x 184 x 291mm |
| Peso | 10700g |
| Livello di rumore | 70dB |
| Potenza | 1280W |
| Tensione | 220V |
| Interfaccia | Ethernet |
| Temperatura | 5 - 40 °C |
| umidità | 10 - 90 % |
Venditore | Paese | Consegna | ROI | Opt. | Prezzo |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | in stock | Mai | |||
Regno Unito | in stock | Mai | |||
Stati Uniti | in stock | Mai | |||
Spagna | in stock | Mai |