
Modell E9 Från Bitmain gruvdrift ethash Algoritm med en maximal hashhastighet på 3.68 GH/s för en strömförbrukning på 2200W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 2.20 | $ 67.10 | $ 805.18 |
| Elektricitet | $ 2.11 | $ 64.28 | $ 771.41 |
| Vinst | $ 0.09 | $ 2.81 | $ 33.77 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| EtHash | 3.68 GH/s±10% | 2200W±10% | 597.83j/GH | $ 0.09 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | E9 |
| Release | Feb 2023 |
| Storlek | 195 x 310 x 550mm |
| Vikt | 20200g |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 4 |
| Kraft | 2200W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 90 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | I lager | 852 Dagar | |||
Kina | I lager | 780 Dagar | |||
Kina | UTSLUTET FRÅN LAGER | 416 Dagar |