
Modell S21 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 495 TH/s för en strömförbrukning på 5940W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 17.66 | $ 537.56 | $ 6 450.75 |
| Elektricitet | $ 5.70 | $ 173.57 | $ 2 082.80 |
| Vinst | $ 11.96 | $ 364.00 | $ 4 367.95 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 495 TH/s±10% | 5940W±10% | 12.00j/TH | $ 11.96 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S21 |
| Även känd som | Antminer S21e XP Hyd (495Th) |
| Release | Mar 2026 |
| Storlek | 410 x 170 x 209mm |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Hydro-cooling |
| Kraft | 5940W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Förenade kungariket | I lager | 404 Dagar | |||
Spanien | I lager | 390 Dagar | |||
Kina | I lager | 369 Dagar | |||
Kina | I lager | 367 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 362 Dagar |