
Modell L1 Från Fluminer gruvdrift scrypt Algoritm med en maximal hashhastighet på 6 GH/s för en strömförbrukning på 1400W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 2.61 | $ 79.37 | $ 952.41 |
| Elektricitet | $ 1.34 | $ 40.91 | $ 490.90 |
| Vinst | $ 1.26 | $ 38.46 | $ 461.52 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 6 GH/s±10% | 1400W±10% | 233.33j/GH | $ 1.26 |
| Tillverkare | Fluminer |
| Modell | L1 |
| Även känd som | Fluminer L1 6Gh |
| Release | Jun 2025 |
| Storlek | 140 x 300 x 450mm |
| Vikt | 12800g |
| Bullernivå | 45db |
| Fläkt(ar) | 3 |
| Kraft | 1400W |
| Gränssnitt | Ethernet / Wifi |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | I lager | Aldrig | |||
Spanien | I lager | 652 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 541 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 492 Dagar | |||
Kina | I lager | 491 Dagar |