
Modell L9 Från Bitmain gruvdrift scrypt Algoritm med en maximal hashhastighet på 16 GH/s för en strömförbrukning på 3360W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 6.84 | $ 208.25 | $ 2 499.00 |
| Elektricitet | $ 3.23 | $ 98.18 | $ 1 178.15 |
| Vinst | $ 3.62 | $ 110.07 | $ 1 320.85 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 16 GH/s±10% | 3360W±10% | 210.00j/GH | $ 3.62 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | L9 |
| Release | May 2024 |
| Storlek | 195 x 290 x 379mm |
| Vikt | 13500g |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 2 |
| Kraft | 3360W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Kina | I lager | Aldrig | |||
Kina | I lager | 921 Dagar | |||
Kina | I lager | 482 Dagar | |||
Spanien | I lager | 481 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 458 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 417 Dagar | |||
Kina | I lager | 409 Dagar |