
Modell S21 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 300 TH/s för en strömförbrukning på 4050W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 10.69 | $ 325.23 | $ 3 902.79 |
| Elektricitet | $ 3.89 | $ 118.34 | $ 1 420.09 |
| Vinst | $ 6.80 | $ 206.89 | $ 2 482.70 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 300 TH/s±10% | 4050W±10% | 13.50j/TH | $ 6.80 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S21 |
| Release | Sep 2024 |
| Storlek | 400 x 195 x 290mm |
| Vikt | 14400g |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Oil cooling |
| Kraft | 4050W |
| Gränssnitt | Ethernet 10/100M |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | I lager | 599 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 556 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 505 Dagar | |||
Kina | I lager | 369 Dagar | |||
Kina | I lager | 362 Dagar |