
Modell S21 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 310 TH/s för en strömförbrukning på 5270W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 11.06 | $ 336.55 | $ 4 038.66 |
| Elektricitet | $ 5.06 | $ 153.99 | $ 1 847.87 |
| Vinst | $ 6.00 | $ 182.57 | $ 2 190.79 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 310 TH/s±10% | 5270W±10% | 17.00j/TH | $ 6.00 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S21 |
| Även känd som | Bitmain Antminer S21e Hydro 310Th |
| Release | Aug 2025 |
| Storlek | 410 x 170 x 209mm |
| Vikt | 12800g |
| Bullernivå | 50db |
| Kraft | 5270W |
| Spänning | 380~415 |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Förenade kungariket | I lager | 167 Dagar | |||
Spanien | I lager | 163 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 152 Dagar | |||
Kina | I lager | 141 Dagar |