
Modell M63 Från MicroBT gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 390 TH/s för en strömförbrukning på 7215W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 13.91 | $ 423.41 | $ 5 080.89 |
| Elektricitet | $ 6.93 | $ 210.82 | $ 2 529.87 |
| Vinst | $ 6.98 | $ 212.59 | $ 2 551.03 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 390 TH/s±10% | 7215W±10% | 18.50j/TH | $ 6.98 |
| Tillverkare | MicroBT |
| Modell | M63 |
| Release | Nov 2023 |
| Storlek | 483 x 663 x 86mm |
| Vikt | 27500g |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Hydro |
| Kraft | 7215W |
| Spänning | AC380~480V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 90 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Förenade kungariket | I lager | 424 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 385 Dagar | |||
Kina | I lager | 209 Dagar |