
Modell M66 Från MicroBT gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 298 TH/s för en strömförbrukning på 5513W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 10.63 | $ 323.53 | $ 3 882.32 |
| Elektricitet | $ 5.29 | $ 161.09 | $ 1 933.08 |
| Vinst | $ 5.34 | $ 162.44 | $ 1 949.25 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 298 TH/s±10% | 5513W±10% | 18.50j/TH | $ 5.34 |
| Tillverkare | MicroBT |
| Modell | M66 |
| Release | Nov 2023 |
| Storlek | 267 x 147 x 401mm |
| Vikt | 18000g |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Hydro |
| Kraft | 5513W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Förenade kungariket | I lager | 306 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 278 Dagar | |||
Kina | I lager | 260 Dagar | |||
Spanien | I lager | 235 Dagar |