
Modell S23 Från Bitmain gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 580 TH/s för en strömförbrukning på 5510W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 20.69 | $ 629.87 | $ 7 558.45 |
| Elektricitet | $ 5.29 | $ 161.00 | $ 1 932.03 |
| Vinst | $ 15.40 | $ 468.87 | $ 5 626.42 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 580 TH/s±10% | 5510W±10% | 9.50j/TH | $ 15.40 |
| Tillverkare | Bitmain |
| Modell | S23 |
| Även känd som | Antminer S23 Hydro 580T |
| Release | Jan 2026 |
| Storlek | 410 x 170 x 209mm |
| Bullernivå | 50db |
| Kraft | 5510W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | I lager | 738 Dagar | |||
Kina | I lager | 655 Dagar | |||
Förenade kungariket | I lager | 654 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 594 Dagar |