
Modell M66 Från MicroBT gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 318 TH/s för en strömförbrukning på 5406W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 11.33 | $ 344.75 | $ 4 136.96 |
| Elektricitet | $ 5.19 | $ 157.96 | $ 1 895.56 |
| Vinst | $ 6.14 | $ 186.78 | $ 2 241.40 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 318 TH/s±10% | 5406W±10% | 17.00j/TH | $ 6.14 |
| Tillverkare | MicroBT |
| Modell | M66 |
| Release | Aug 2024 |
| Storlek | 267 x 147 x 401mm |
| Vikt | 18000g |
| Bullernivå | 75db |
| Kraft | 5406W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | I lager | 248 Dagar | |||
Kina | I lager | 208 Dagar |