
Model KS7 Fra Bitmain Minedrift kheavyhash Algoritme med en maksimal hashrate på 45 TH/s for et strømforbrug på 3465W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 9.00 | $ 274.03 | $ 3 288.34 |
| Elektricitet | $ 3.33 | $ 101.25 | $ 1 214.97 |
| Overskud | $ 5.68 | $ 172.78 | $ 2 073.38 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| KHeavyHash | 45 TH/s±10% | 3465W±10% | 77.00j/TH | $ 5.68 |
| Producent | Bitmain |
| Model | KS7 |
| Også kendt som | Bitmain Antminer KAS Miner KS7 |
| Udgivelse | Jan 2026 |
| Størrelse | 430 x 196 x 290mm |
| vægt | 16400G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 4 |
| Kraft | 3465W |
| Spænding | 220-277V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 234 Dage | |||
USA | På lager | 213 Dage | |||
Kina | På lager | 194 Dage |