
Model A4 Fra Bitdeer Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 886 TH/s for et strømforbrug på 8372W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 34.51 | $ 1 050.42 | $ 12 605.09 |
| Elektricitet | $ 8.04 | $ 244.63 | $ 2 935.56 |
| Overskud | $ 26.47 | $ 805.79 | $ 9 669.53 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 886 TH/s±10% | 8372W±10% | 9.45j/TH | $ 26.47 |
| Producent | Bitdeer |
| Model | A4 |
| Også kendt som | BitDeer SealMiner A4 Ultra Hydro |
| Udgivelse | May 2026 |
| Størrelse | 482 x 665 x 86mm |
| vægt | 20500G |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydro cooling |
| Kraft | 8372W |
| Spænding | 380-480V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |