
Model DG Fra ElphaPex Minedrift scrypt Algoritme med en maksimal hashrate på 20.5 GH/s for et strømforbrug på 3900W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 9.01 | $ 274.25 | $ 3 291.03 |
| Elektricitet | $ 3.74 | $ 113.96 | $ 1 367.50 |
| Overskud | $ 5.27 | $ 160.29 | $ 1 923.54 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 20.5 GH/s±10% | 3900W±10% | 190.24j/GH | $ 5.27 |
| Producent | ElphaPex |
| Model | DG |
| Også kendt som | DG 2+ Scrypt Miner |
| Udgivelse | Jul 2025 |
| Størrelse | 369 x 196 x 287mm |
| vægt | 16500G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 4 |
| Kraft | 3900W |
| Spænding | 200-240V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |