
Model L11 Fra Bitmain Minedrift scrypt Algoritme med en maksimal hashrate på 20 GH/s for et strømforbrug på 3680W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 10.08 | $ 306.85 | $ 3 682.18 |
| Elektricitet | $ 3.53 | $ 107.53 | $ 1 290.36 |
| Overskud | $ 6.55 | $ 199.32 | $ 2 391.83 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 20 GH/s±10% | 3680W±10% | 184.00j/GH | $ 6.55 |
| Producent | Bitmain |
| Model | L11 |
| Udgivelse | Sep 2025 |
| Størrelse | 195 x 290 x 379mm |
| vægt | 15500G |
| Støjniveau | 75db |
| Kraft | 3680W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |