
Model DG1 Fra ElphaPex Minedrift scrypt Algoritme med en maksimal hashrate på 11 GH/s for et strømforbrug på 3410W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 6.18 | $ 187.98 | $ 2 255.81 |
| Elektricitet | $ 3.27 | $ 99.64 | $ 1 195.68 |
| Overskud | $ 2.90 | $ 88.34 | $ 1 060.13 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 11 GH/s±10% | 3410W±10% | 310.00j/GH | $ 2.90 |
| Producent | ElphaPex |
| Model | DG1 |
| Også kendt som | DG 1 Lite 11G |
| Udgivelse | Jul 2025 |
| Størrelse | 432 x 196 x 287mm |
| vægt | 18300G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 4 |
| Kraft | 3410W |
| Spænding | 200-240V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 10 - 40 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Kina | På lager | 929 Dage | |||
Kina | På lager | 810 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 214 Dage | |||
USA | På lager | 195 Dage | |||
Kina | På lager | 194 Dage |