
Model L1 Fra Fluminer Minedrift scrypt Algoritme med en maksimal hashrate på 6 GH/s for et strømforbrug på 1400W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 2.64 | $ 80.27 | $ 963.22 |
| Elektricitet | $ 1.34 | $ 40.91 | $ 490.90 |
| Overskud | $ 1.29 | $ 39.36 | $ 472.32 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 6 GH/s±10% | 1400W±10% | 233.33j/GH | $ 1.29 |
| Producent | Fluminer |
| Model | L1 |
| Også kendt som | Fluminer L1 6Gh |
| Udgivelse | Jun 2025 |
| Størrelse | 140 x 300 x 450mm |
| vægt | 12800G |
| Støjniveau | 45db |
| Ventilator(er) | 3 |
| Kraft | 1400W |
| Grænseflade | Ethernet / Wifi |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Spanien | På lager | 644 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 535 Dage | |||
USA | På lager | 486 Dage | |||
Kina | På lager | 485 Dage |