
Model X4 Fra Jasminer Minedrift ethash Algoritme med en maksimal hashrate på 840 MH/s for et strømforbrug på 340W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 0.50 | $ 15.09 | $ 181.03 |
| Elektricitet | $ 0.33 | $ 9.93 | $ 119.22 |
| Overskud | $ 0.17 | $ 5.15 | $ 61.81 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| EtHash | 840 MH/s±10% | 340W±10% | 404.76j/GH | $ 0.17 |
| Producent | Jasminer |
| Model | X4 |
| Også kendt som | Jasminer X4 3U Z |
| Udgivelse | Mar 2023 |
| Størrelse | 450 x 350 x 132mm |
| vægt | 12000G |
| Støjniveau | 40db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 340W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 5 - 65 % |