
Model Ofen Fra 21energy Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 40 TH/s for et strømforbrug på 1000W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 1.43 | $ 43.50 | $ 522.03 |
| Elektricitet | $ 0.96 | $ 29.22 | $ 350.64 |
| Overskud | $ 0.47 | $ 14.28 | $ 171.39 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 40 TH/s±10% | 1000W±10% | 25.00j/TH | $ 0.47 |
| Producent | 21energy |
| Model | Ofen |
| Udgivelse | Apr 2026 |
| Størrelse | 900 x 320 x 140mm |
| vægt | 24000G |
| Støjniveau | 35db |
| Køling | Heater for home |
| Kraft | 1000W |
| Grænseflade | WiFi / USB / Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |