
Model DL1 Fra Bitdeer Minedrift scrypt Algoritme med en maksimal hashrate på 25 GH/s for et strømforbrug på 3725W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 10.69 | $ 325.39 | $ 3 904.68 |
| Elektricitet | $ 3.58 | $ 108.84 | $ 1 306.13 |
| Overskud | $ 7.11 | $ 216.55 | $ 2 598.55 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 25 GH/s±10% | 3725W±10% | 149.00j/GH | $ 7.11 |
| Producent | Bitdeer |
| Model | DL1 |
| Udgivelse | May 2026 |
| Størrelse | 197 x 365 x 292mm |
| vægt | 15500G |
| Støjniveau | 75db |
| Kraft | 3725W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |