
Model D9 Fra Bitmain Minedrift x11 Algoritme med en maksimal hashrate på 1.77 TH/s for et strømforbrug på 2839W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 7.47 | $ 227.34 | $ 2 728.12 |
| Elektricitet | $ 2.73 | $ 82.96 | $ 995.47 |
| Overskud | $ 4.74 | $ 144.39 | $ 1 732.65 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| X11 | 1.77 TH/s±10% | 2839W±10% | 1.60j/GH | $ 4.74 |
| Producent | Bitmain |
| Model | D9 |
| Også kendt som | Antminer D9 1.77Th |
| Udgivelse | Feb 2023 |
| Størrelse | 316 x 430 x 570mm |
| vægt | 16200G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 4 |
| Kraft | 2839W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Nigeria | På lager | 335 Dage | |||
Spanien | På lager | 214 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 186 Dage | |||
USA | På lager | 169 Dage |