
Model E11 Fra Bitmain Minedrift ethash Algoritme med en maksimal hashrate på 9.5 GH/s for et strømforbrug på 2470W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 5.75 | $ 175.03 | $ 2 100.38 |
| Elektricitet | $ 2.37 | $ 72.17 | $ 866.08 |
| Overskud | $ 3.38 | $ 102.86 | $ 1 234.30 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| EtHash | 9.5 GH/s±10% | 2470W±10% | 260.00j/GH | $ 3.38 |
| Producent | Bitmain |
| Model | E11 |
| Udgivelse | Jan 2025 |
| Størrelse | 400 x 195 x 290mm |
| vægt | 14200G |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 4 |
| Kraft | 2470W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Spanien | På lager | 382 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 382 Dage | |||
USA | På lager | 348 Dage | |||
Kina | På lager | 332 Dage |