
Model S21 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 495 TH/s for et strømforbrug på 5940W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 19.28 | $ 586.86 | $ 7 042.35 |
| Elektricitet | $ 5.70 | $ 173.57 | $ 2 082.80 |
| Overskud | $ 13.58 | $ 413.30 | $ 4 959.55 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 495 TH/s±10% | 5940W±10% | 12.00j/TH | $ 13.58 |
| Producent | Bitmain |
| Model | S21 |
| Også kendt som | Antminer S21e XP Hyd (495Th) |
| Udgivelse | Mar 2026 |
| Størrelse | 410 x 170 x 209mm |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydro-cooling |
| Kraft | 5940W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |