
Model M7D Fra MicroBT Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 680 TH/s for et strømforbrug på 9200W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 25.61 | $ 779.37 | $ 9 352.49 |
| Elektricitet | $ 8.83 | $ 268.82 | $ 3 225.89 |
| Overskud | $ 16.77 | $ 510.55 | $ 6 126.60 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 680 TH/s±10% | 9200W±10% | 13.53j/TH | $ 16.77 |
| Producent | MicroBT |
| Model | M7D |
| Også kendt som | MICROBT WhatsMiner M7DS |
| Udgivelse | Mar 2026 |
| Størrelse | 86 x 483 x 663mm |
| vægt | 29500G |
| Støjniveau | 75db |
| Køling | Hydro cooling (1L) |
| Kraft | 9200W |
| Spænding | AC 380V - 480V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |