
Malli AL1 Osoitteesta Bitmain kaivostoiminta blake3 Algoritmi jonka maksimi hashrate on 15.6 TH/s virrankulutuksen ollessa 3510W.
| päivittäin | kuukausittain | Vuosittain | |
|---|---|---|---|
| Tulot | $ 2.20 | $ 67.07 | $ 804.84 |
| Sähkö | $ 3.37 | $ 102.56 | $ 1 230.75 |
| Voitto | -$ 1.17 | -$ 35.49 | -$ 425.91 |
| Algoritmi | Hashrate | Kulutus | Tehokkuus | Kannattavuus |
|---|---|---|---|---|
| Blake3 | 15.6 TH/s±10% | 3510W±10% | 225.00j/TH | -$ 1.17 |
| Valmistaja | Bitmain |
| Malli | AL1 |
| Tunnetaan myös nimellä | Antminer AL1 ALPH Miner |
| Julkaisu | Jul 2024 |
| Koko | 195 x 290 x 370mm |
| Paino | 13200G |
| Melutaso | 75dB |
| Jäähdytys | Air |
| Tuuletin(t) | 4 |
| Teho | 3510W |
| Liitäntä | Ethernet |
| Lämpötila | 5 - 45 °C |
| Kosteus | 5 - 95 % |