
Malli AL1 Osoitteesta Bitmain kaivostoiminta blake3 Algoritmi jonka maksimi hashrate on 16.6 TH/s virrankulutuksen ollessa 3730W.
| päivittäin | kuukausittain | Vuosittain | |
|---|---|---|---|
| Tulot | $ 2.34 | $ 71.36 | $ 856.30 |
| Sähkö | $ 3.58 | $ 108.99 | $ 1 307.89 |
| Voitto | -$ 1.24 | -$ 37.63 | -$ 451.58 |
| Algoritmi | Hashrate | Kulutus | Tehokkuus | Kannattavuus |
|---|---|---|---|---|
| Blake3 | 16.6 TH/s±10% | 3730W±10% | 224.70j/TH | -$ 1.24 |
| Valmistaja | Bitmain |
| Malli | AL1 |
| Tunnetaan myös nimellä | Antminer AL1 ALPH Miner |
| Julkaisu | Sep 2024 |
| Koko | 195 x 290 x 400mm |
| Paino | 13600G |
| Melutaso | 75dB |
| Jäähdytys | Air |
| Tuuletin(t) | 4 |
| Teho | 3730W |
| jännite | 220-270 |
| Liitäntä | Ethernet |
| Lämpötila | 5 - 45 °C |
| Kosteus | 5 - 95 % |