
Model S21+ Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 358 TH/s for et strømforbrug på 5370W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 12.93 | $ 393.57 | $ 4 722.84 |
| Elektricitet | $ 5.16 | $ 156.91 | $ 1 882.94 |
| Overskud | $ 7.78 | $ 236.66 | $ 2 839.91 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 358 TH/s±10% | 5370W±10% | 15.00j/TH | $ 7.78 |
| Producent | Bitmain |
| Model | S21+ |
| Også kendt som | Antminer S21+ Hydro 358T |
| Udgivelse | Aug 2025 |
| Størrelse | 410 x 170 x 209mm |
| Støjniveau | 50db |
| Kraft | 5370W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Kina | På lager | 415 Dage | |||
Spanien | På lager | 216 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 210 Dage | |||
USA | På lager | 191 Dage | |||
Kina | På lager | 180 Dage |