
Model S21 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 245 TH/s for et strømforbrug på 3675W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 8.85 | $ 269.28 | $ 3 231.41 |
| Elektricitet | $ 3.53 | $ 107.38 | $ 1 288.60 |
| Overskud | $ 5.32 | $ 161.90 | $ 1 942.81 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 245 TH/s±10% | 3675W±10% | 15.00j/TH | $ 5.32 |
| Producent | Bitmain |
| Model | S21 |
| Også kendt som | Antminer S21 Pro |
| Udgivelse | Nov 2025 |
| Størrelse | 400 x 195 x 290mm |
| Støjniveau | 75db |
| Ventilator(er) | 2 |
| Kraft | 3675W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Kina | På lager | 466 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 275 Dage | |||
USA | På lager | 250 Dage | |||
Kina | På lager | 238 Dage |