
Model S21 Fra Bitmain Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 300 TH/s for et strømforbrug på 4050W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 10.83 | $ 329.73 | $ 3 956.82 |
| Elektricitet | $ 3.89 | $ 118.34 | $ 1 420.09 |
| Overskud | $ 6.95 | $ 211.39 | $ 2 536.73 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 300 TH/s±10% | 4050W±10% | 13.50j/TH | $ 6.95 |
| Producent | Bitmain |
| Model | S21 |
| Udgivelse | Sep 2024 |
| Størrelse | 400 x 195 x 290mm |
| vægt | 14400G |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Oil cooling |
| Kraft | 4050W |
| Grænseflade | Ethernet 10/100M |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Spanien | På lager | 591 Dage | |||
Det Forenede Kongerige | På lager | 548 Dage | |||
USA | På lager | 498 Dage | |||
Kina | På lager | 350 Dage | |||
Kina | På lager | 341 Dage |