
Model L9 Fra Bitmain Minedrift scrypt Algoritme med en maksimal hashrate på 27 GH/s for et strømforbrug på 5670W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 15.16 | $ 461.41 | $ 5 536.97 |
| Elektricitet | $ 5.44 | $ 165.68 | $ 1 988.13 |
| Overskud | $ 9.72 | $ 295.74 | $ 3 548.84 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 27 GH/s±10% | 5670W±10% | 210.00j/GH | $ 9.72 |
| Producent | Bitmain |
| Model | L9 |
| Også kendt som | Bitmain Antminer L9 Hydro 2U (U2L9H) |
| Udgivelse | Nov 2025 |
| Størrelse | 445 x 88 x 670mm |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydro cooling |
| Kraft | 5670W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 428 Dage | |||
USA | På lager | 389 Dage | |||
Kina | På lager | 380 Dage |