
Model D1 Fra VolcMiner Minedrift scrypt Algoritme med en maksimal hashrate på 30 GH/s for et strømforbrug på 7600W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 15.11 | $ 460.04 | $ 5 520.49 |
| Elektricitet | $ 7.30 | $ 222.07 | $ 2 664.86 |
| Overskud | $ 7.82 | $ 237.97 | $ 2 855.62 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 30 GH/s±10% | 7600W±10% | 253.33j/GH | $ 7.82 |
| Producent | VolcMiner |
| Model | D1 |
| Også kendt som | VolcMiner D1 Hydro (30.4Gh) |
| Udgivelse | Feb 2025 |
| Størrelse | 655 x 445 x 90mm |
| vægt | 28600G |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydro cooling |
| Kraft | 7600W |
| Spænding | 170-300V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | På lager | Aldrig | |||
Spanien | På lager | 956 Dage |