
Model A15 Fra Canaan Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 206 TH/s for et strømforbrug på 3667W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 8.02 | $ 244.23 | $ 2 930.76 |
| Elektricitet | $ 3.52 | $ 107.15 | $ 1 285.80 |
| Overskud | $ 4.50 | $ 137.08 | $ 1 644.96 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 206 TH/s±10% | 3667W±10% | 17.80j/TH | $ 4.50 |
| Producent | Canaan |
| Model | A15 |
| Også kendt som | Avalon Miner A15XP-206T |
| Udgivelse | Dec 2024 |
| Størrelse | 301 x 192 x 292mm |
| vægt | 14900G |
| Støjniveau | 75db |
| Kraft | 3667W |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | -5 - 35 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 484 Dage | |||
USA | På lager | 440 Dage | |||
Spanien | In stock | 262 Dage | |||
Kina | På lager | 182 Dage |