
Model M63 Fra MicroBT Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 334 TH/s for et strømforbrug på 6646W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 12.06 | $ 367.19 | $ 4 406.25 |
| Elektricitet | $ 6.38 | $ 194.20 | $ 2 330.35 |
| Overskud | $ 5.68 | $ 172.99 | $ 2 075.90 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 334 TH/s±10% | 6646W±10% | 19.90j/TH | $ 5.68 |
| Producent | MicroBT |
| Model | M63 |
| Udgivelse | Nov 2023 |
| Størrelse | 483 x 663 x 86mm |
| vægt | 27500G |
| Støjniveau | 50db |
| Køling | Hydro |
| Kraft | 6646W |
| Spænding | AC380~480V |
| Grænseflade | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Fugtighed | 10 - 90 % |
Sælger | Land | Levering | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Det Forenede Kongerige | På lager | 216 Dage | |||
USA | På lager | 197 Dage | |||
Kina | På lager | 196 Dage |