
Model AL from Goldshell mining blake3 algorithm with a maximum hashrate of 8.3 TH/s for a power consumption of 3350W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 1.18 | $ 35.97 | $ 431.64 |
| Electricity | $ 3.22 | $ 97.89 | $ 1 174.64 |
| Profit | -$ 2.03 | -$ 61.92 | -$ 743.01 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| Blake3 | 8.3 TH/s±10% | 3350W±10% | 403.61j/TH | -$ 2.03 |
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | AL |
| Release | Nov 2024 |
| Size | 264 x 200 x 290mm |
| Weight | 13500g |
| Noise level | 55db |
| Power | 3350W |
| Voltage | 180 - 280V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 35 °C |
| Humidity | 10 - 65 % |