
Model L11 from Bitmain mining scrypt algorithm with a maximum hashrate of 21 GH/s for a power consumption of 3612W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 8.98 | $ 273.33 | $ 3 279.94 |
| Electricity | $ 3.47 | $ 105.54 | $ 1 266.51 |
| Profit | $ 5.51 | $ 167.79 | $ 2 013.43 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 21 GH/s±10% | 3612W±10% | 172.00j/GH | $ 5.51 |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | L11 |
| Release | Sep 2025 |
| Size | 195 x 290 x 379mm |
| Weight | 15800g |
| Noise level | 75db |
| Power | 3612W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
Spain | In stock | Never | |||
China | Out of stock | Never |