
Model RX0 from IceRiver mining sha512256d algorithm with a maximum hashrate of 260 GH/s for a power consumption of 100W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 0.19 | $ 5.86 | $ 70.29 |
| Electricity | $ 0.10 | $ 2.92 | $ 35.06 |
| Profit | $ 0.10 | $ 2.94 | $ 35.23 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA512256d | 260 GH/s±10% | 100W±10% | 384.62j/TH | $ 0.10 |
| Manufacturer | IceRiver |
| Model | RX0 |
| Also known as | IceRiver Radiant Miner RXD RX0 |
| Release | Sep 2024 |
| Size | 200 x 194 x 74mm |
| Weight | 2500g |
| Noise level | 35db |
| Power | 100W |
| Voltage | 100-240V AC |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 20 - 80 % |